Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Половина українців не уявляють свого життя в іншій державі – соціологи

23 Червня 2022, 19:49

Якщо війна закінчиться ближчим часом, то за кордоном залишиться небагато українців: додому повернеться переважна більшість. Про аспекти воєнної міграції та її перспективи розповіли соціологи в матеріалі РБК-Україна.

Приміром, заступник голови Інституту соціології НАН України Євген Головаха зауважує, що чим довше триватиме війна, тим швидше українці навчатимуться нових мов, шукатимуть за кордоном роботу, віддаватимуть дітей до місцевих шкіл. Проте одне із досліджень показало: половина українців не уявляють свого життя поза межами України. Тому значна частина з них точно повернеться.

Схожої думки про те, що якщо війна затягнеться, багато людей «зачепляться» в інших державах, знайдуть роботу і житло, потоваришують із місцевими, дотримується інший експерт – Олексій Антипович. Тим паче, що українцям за кордоном йдуть назустріч, допомагають влаштувати своє життя.

Дещо оптимістичнішу картину описує директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто. Згідно з його даними, 80-90% українців за кордоном кажуть, що повернуться додому. Але вони ще не надто впевнені. Водночас є сподівання, що за умови, якщо війна не затягнеться надто надовго, переважна більшість таки повернуться і за кордоном залишиться небагато наших біженців.

Нагадаємо, що відповідно до результатів дослідження у середині червня 93% опитаних висловили впевненість, що Україна зможе відбити напад Росії. Респонденти більш «тверезо» оцінюють терміни досягнення перемоги у війні.

Фото: getty images