Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Які документи необхідні для перетину кордону зі Швецією: роз’яснення для біженців з України

23 Червня 2022, 15:53

За три місяці війни близько 38 тис. українських біженців у Швеції отримали статус тимчасового захисту, але ще багато наших громадян мають намір виїхати до цієї країни. Пише РеІнформ із посиланням на Закордон 24.

Для цього їм слід знати деякі нюанси, наприклад, які документи потрібні для виїзду та куди звертатися після прибуття до країни.

Що треба показати при перетині кордону зі Швецією?

• Біометричний паспорт, тобто закордонний паспорт, або внутрішній паспорт громадянина України. Слід зазначити, що ця країна не вимагає жодної візи.
• Якщо виїжджаєте з дітьми, то треба показати їхнє свідоцтво про народження або документ, що підтверджує ваші родинні зв’язки.
• При в’їзді до країни власною автівкою слід мати «Зелену карту» – страхування для міжнародних поїздок.

Що робити після прибуття в країну?

Втікачів від війни з України відразу скеровують до пункту реєстрації біженців, де волонтери нададуть усе необхідне і забезпечать тимчасовим проживанням. Громадяни України з біометричними паспортами або шенгенськими візами мають можливість перебувати у Швеції впродовж 90 днів.

Більше деталей щодо умов перебування, соціальної допомоги та роботи у Швеції можна дізнатися на сайті Міграційної служби.

Раніше ми писали, що Національний банк України та Банк Швеції узгодили програму, яка дасть можливість українським біженцям здійснювати обмін готівкової української гривні на шведські крони.