Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запустили проєкт кризової допомоги для дітей з інвалідністю та їхніх сімей

23 Червня 2022, 14:01

В Україні започатковано проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю. Зокрема йдеться про внутрішньо переміщених дітей та дітей, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій на території України. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров’я України.

У рамках ініціативи сім’ї зможуть отримати фаховий супровід дитини чи необхідну консультацію, інформацію про доступні у громаді послуги та ресурси, консультації профільних спеціалістів, допомогу з обладнанням згідно з потребами дитини, які визначать фахівці. За необхідності мобільні команди спеціалістів виїжджатимуть у віддалені райони.

Проєкт реалізується у 7 областях України, в яких можливо надавати послуги та де зосереджена велика кількість переміщених сімей: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Чернівецькій.

Фахівці програми також розроблятимуть та поширюватимуть матеріали про розвиток безбар’єрності та підтримки дітей з інвалідністю в громадах, які їх прийматимуть, навчатимуть соціальних працівників та інших спеціалістів практичним аспектам допомоги дітям із порушеннями розвитку.

З інформацією про контакти у регіонах можна ознайомитися за посиланням.

Проєкт створено в межах «СПІЛЬНО» – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка має на меті об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоб надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми, що постраждали від війни.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ розширив критерії надання грошової допомоги для багатодітних сімей і родин, які виховують дітей з інвалідністю.

Фото: pixabay