В Україні створили витинанкове панно з обереговою писанкою
23 Квітня 2025, 16:57
Фото: ООЦУК
Роботу представили в Одеському обласному центрі української культури (ООЦУК). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.
Зазначається, що панно розміром 2,8 на 2 метри створила завідувачка відділу з питань та охорони нематеріальної культурної спадщини ООЦУК Маріанна Панасюк.
«Композиція панно складається з трьох фрагментів. Велика писанка-витинанка, в самому центрі якої розміщена оберегова писанка Одещини «Сорокопуть». По обидва боки від писанки — лелеки — символ щастя, добробуту та любові», — йдеться у повідомленні.
За легендою, писанку «Сорокопуть» брали із собою чумаки, їдучи на південь по сіль. Вона була їхнім оберегом від злих духів і всіляких негод.
Також на панно зображені морські хвилі та риби — символи вічності та багатства, виноград — один із найдавніших символів родючості й одне з алегоричних зображень Ісуса Христа — баранці.
Панно прикрашають 24 писанки. Їх які створила завідувачка відділу декоративно-прикладного мистецтва ООЦУК Антоніна Димова. П’ять із них — авторські, решта — відтворені майстринею за описом писанок 1899 року, знайдених на Одещині.
Серед іншого, у Центрі української культури представлена експозиція писанок авторства Інни Кривошап і писанки-витинанки херсонської майстрині Ганни Щичко.
Раніше ми повідомляли, що Олена Зеленська ознайомилася з роботою Одеського обласного центру української культури.