Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Задокументовано майже 28,5 тис. воєнних злочинів під час російського вторгнення – Офіс Генпрокурора

23 Червня 2022, 12:14

Станом на ранок 23 червня внаслідок повномасштабної збройної агресії рф в Україні постраждало 917 дітей – кожен третій з них – на Донеччині. Всього 324 дитини загинули, а ще 593 – зазнали поранень. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на пресслужбу Офісу Генерального прокурора України.

Через бомбардування й обстріли збройними силами рф пошкоджено 2056 закладів освіти. З них 212 зруйновані повністю.

Загалом зареєстровано майже 19,1 тис. злочинів агресії і воєнних злочинів росії (порушення законів та звичаїв війни; планування, підготовка, розв’язання і ведення агресивної війни; пропаганда війни).

Також зафіксовано майже 9,4 тис. злочинів проти національної безпеки нашої держави (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України; державна зрада; колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору, диверсія).

Фігурантами магістральної справи щодо воєнної агресії росії є 623 підозрюваних з представників військово-політичного керівництва рф та пропагандистів кремля.

Нагадаємо, що повідомити про воєнні злочини проти дітей можна за допомогою єдиного доказового хабу: https://warcrimes.gov.ua.