У Вікіпедії розпочинається марафон із написання текстів про українську культуру
20 Квітня 2025, 17:49
Фото ілюстративне: ukrlandia.com.ua
Він має назву «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» та триватиме до 16 травня. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Український інститут.
Зазначається, що щорічну інформаційну кампанію проводять Український інститут, Міністерство закордонних справ України та громадська організація «Вікімедіа Україна».
Ініціатива спрямована на розширення та покращення статей про Україну й українську культуру у Вікіпедії різними мовами світу.
Цьогоріч кампанія відбудеться уже вп’яте. За час її існування у Вікіпедії з’явилося понад 7 тисяч унікальних статей про українську культуру іноземними мовами, зокрема арабською, баскською, валлійською, індонезійською, берберською, урду, тагальською, гуджараті та багатьма іншими.
«З 2021 року ініціатива «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» об’єднує дописувачів Вікіпедії з усього світу, збільшуючи інтерес до України та її культурної спадщини. В умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується російською дезінформацією, вкрай важливо захищати правду та забезпечувати поширення перевірених, заснованих на фактах наративів. І така культурна ініціатива суттєво допомагає утверджувати український голос у світі та протидіяти інформаційним загрозам», — зазначила заступниця Міністра закордонних справ України Мар’яна Беца.
Уже другий рік поспіль однією з провідних тем проєкту залишається деколонізація української культури.
Повномасштабна війна привернула світову увагу до української культурної спадщини, яка все ще залишається малодослідженою. Водночас сформувався дедалі більший запит на правдиву інформацію про Україну.
Тому, створюючи нові статті та доповнюючи наявні, учасники марафону не лише поширюють знання про Україну, а й сприяють утвердженню її суб’єктності у глобальному інформаційному просторі.
«Деколонізація культури — це не лише про відновлення справедливості, а й про право націй на власний голос у світовій історії. Україна довгий час була об’єктом культурної експансії Росії, яка привласнювала наші досягнення та намагалася знищити нашу ідентичність. Наше завдання — не лише повернути свою спадщину, а й зробити її видимою для світу», — зазначив генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.
Нагадаємо, що Вікіпедія є найбільшим і найдоступнішим джерелом інформації у світі, тому важливо, щоб матеріали про Україну були представлені різними мовами. Кампанія заохочує авторів з усього світу створювати та доповнювати статті власними мовами, розширюючи горизонти знання про Україну та її культурну спадщину.
Раніше ми повідомляли, що у Кишиневі відкрили «Українську книжкову поличку».