Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна підготувала базу документів для проведення воєнного трибуналу над рф

25 Квітня 2022, 17:05

​​Україна оперативно підготувала нормативно-правову базу, проєкти статутних документів для якнайшвидшого запуску роботи спеціального трибуналу із розслідування злочину агресії рф.

Про це під час брифінгу сказав заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов.

«Наразі проводяться консультації з державами-партнерами, міжнародними організаціями, визначається оптимальний формат заснування й роботи трибуналу», – повідомив він.

Андрій Смирнов зазначив, що ідею заснування спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України підтримали сотні європейських і світових інтелектуалів, провідні юристи-міжнародники, громадські діячі, які підписали заяву щодо необхідності його створення.

За координації Офісу Президента спільно з українськими органами досудового розслідування, розвідувальними органами та Міністерством цифрової трансформації проводиться щоденна робота з підготовки Книги катів. Це збірник відомостей про кожного російського військового злочинця, причетного до війни та звірств, які вчинялися та вчиняються на території України.

«Досліджується, перевіряється та верифікується величезний масив інформації, який згодом буде доступний нашим громадянам та всьому цивілізованому світу», – розповів заступник керівника Офісу Президента.