У Швейцарії обговорили як прискорити реалізацію Національної стратегії України з питань протимінної діяльності
13 Квітня 2025, 15:59
Фото ілюстративне: телеграм-канал ДСНС України
Учасники координаційного партнерського воркшопу в Женеві обговорили, як прискорити реалізацію Національної стратегії України з питань протимінної діяльності та ефективніше координувати спільні зусилля на шляху очищення української землі від вибухонебезпечних предметів.
Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Урядовий портал.
Захід зібрав понад 100 представників урядів, міжнародних організацій та операторів протимінної діяльності. Воркшоп був організований Міністерством економіки України та Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування (GICHD) за підтримки ключових партнерів: Канади, Німеччини, Японії та Швейцарії.
Захід став важливим етапом в узгодженні донорської підтримки з національними пріоритетами України для досягнення стратегічних цілей у сфері протимінної діяльності.
«Учасники підтвердили, що подальша співпраця всіх зацікавлених сторін мають важливе значення для досягнення мети – повернення до продуктивного використання 80% забруднених земель України протягом наступного десятиліття», – йдеться у повідомленні.
Окрему увагу під час зустрічі приділили ролі гуманітарного розмінування як передумови для відновлення і відбудови України.
«Масштаби забруднення України вибухонебезпечними предметами є безпрецедентними. Цей воркшоп продемонстрував колективну рішучість донорів і протимінної спільноти підтримати зусилля України з очищення територій, захисту цивільного населення та економічного відновлення. Координація і постійна підтримка залишаються вирішальними для того, щоб протимінна діяльність була ефективною, дієвою і результативною для народу України», – повідомив директор Женевського міжнародного центру з гуманітарного розмінування Тобіас Прівітеллі.
Зазначається, що воркшоп є частиною серії міжнародних заходів високого рівня, присвячених гуманітарному розмінуванню, серед яких – Конференція з питань протимінної діяльності в Україні в Лозанні (2024 рік) та у Токіо (2025), Конференція з питань відновлення України в Берліні (2024 рік).
«Через півроку після Конференції з питань протимінної діяльності в Україні UMAC2024 в Лозанні ми вітаємо цю можливість зібратися в Женеві і обговорити з Україною та партнерами з усього світу прогрес і виклики в реалізації національної стратегії України з протимінної діяльності. Гуманітарне розмінування є не лише питанням безпеки, але й передумовою для відновлення, в тому числі сільськогосподарського виробництва, що має наслідки для продовольчої безпеки далеко за межами України. Швейцарія залишається відданою цій справі і продовжуватиме підтримувати протимінну діяльність в Україні, виділивши понад 100 мільйонів швейцарських франків до 2027 року», – заявив Постійний представник Швейцарії на Конференції з роззброєння Жюльєн Тьоні.
Раніше РеІнформ повідомляв про те, що Італійська агенція розвитку співробітництва (AICS) оголосила грантовий конкурс у 6 мільйонів євро на розмінування українських земель.