У Гарварді припинили фінансування перекладу й видавництва книжок українських авторів
13 Квітня 2025, 10:27
Фото ілюстративне: Nicklife (Гарвардський університет)
У США припинили фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, у межах якої виходили книжки українських письменників англійською мовою.
Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.
Зазначається, що таке рішення пояснюється тим, що фонд «перерозподіляє свої фінансові ресурси в новому напрямі для просування порядку денного президента».
За словами керівника видавничої програми Олега Коцюби, ідея її започаткування виникла кілька років тому, але остаточно оформилася у проєкт у 2021 році – з видання книжок «Бабин Яр». Голосами» Маріанни Кіяновської та «В ізоляції» Станіслава Асєєва.
З того часу вийшли друком 14 книжок, а у планах – ще щонайменше 16 видань, над якими наразі працюють.
«Ми продовжимо робити те, що можемо, в міру наших можливостей, враховуючи ті ресурси, які у нас є. Але через три роки війни з росією це буде набагато складніше, оскільки вся команда видавництва складається з мене та одного редактора», – зауважив Коцюба.
Крім того, нещодавно Університет Нова-Саутістерн у Флориді ухвалив рішення про ліквідацію програм з історії і філософії. Серед закритих ініціатив – програма історика Джона Вестечка, який спеціалізується на Східній Європі, зокрема на історії України XX століття, Голодомору, наслідках насильства і перехідного правосуддя.
«Це означає, що уже наступного навчального року нові студенти більше не зможуть здобувати освіту за цими спеціальностями», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що українці можуть долучитися до безкоштовних курсів від Гарварду та інших провідних закладів освіти.