Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Підтримувати зв’язок із Батьківщиною: За кордоном запрацювало незалежне онлайн-медіа для української діаспори

12 Квітня 2025, 14:31

Фото ілюстративне: pexels.com

Для українців, які проживають у Великій Британії, Канаді та США, запрацював незалежний онлайн-ресурс Platform.ua. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Медіамейкер».

Команда медіа планує допомагати українцям бути проінформованими щодо важливих подій у діаспорі, підтримувати зв’язок із батьківщиною та легше адаптуватися.

Зазначається, що ідея створення Platform.ua зародилася як відповідь на виклики, з якими зіткнулися українці за кордоном після початку повномасштабної війни.

«Я постійно стикався з історіями людей, які виїхали в пошуках безпеки, але замість відчуття нового старту часто зустрічали невизначеність. Вони шукали відповіді: як знайти роботу? Як влаштувати дітей у школу? Які права вони мають у тій чи іншій країні?» — розповідає засновник Platform.ua. Дмитро Заня.

Ще один важливий чинник, що став поштовхом до створення медіа — інформаційна боротьба.

«російська пропаганда «не спить». Вона працює в Європі, Британії, Канаді й особливо у США. Вона формує викривлене уявлення про Україну, і, на жаль, іноді навіть українці, які виїхали, не до кінця розуміють, які інформаційні атаки відбуваються навколо них. Я зрозумів, що нам потрібен ресурс, який допоможе не тільки розібратися в побутових питаннях, а й стати голосом українців за кордоном», — пояснює Дмитро.

Скріншот з сайт ua-platform.com

На сайті медійники висвітлюють міграційні питання та нововведення в цій сфері, етапи становлення українців у цих країнах, а також актуальні соціальні, політичні й культурні теми тощо.

Основні п’ять сфер діяльності медіа:

  • «Життя українців за кордоном» — реальні історії людей, які пройшли шлях адаптації, з їхніми труднощами та перемогами.
  • «Бюрократія простими словами» — як оформити документи, які є особливості податків, як працює медична система в тій чи іншій країні. Тут пояснюють складне так, щоб люди не витрачали дні на пошук інформації по крихтах.
  • «Кар’єра та бізнес» — від першого резюме до відкриття власної справи. Завдання рубрики — допомагати українцям знайти себе в новій країні.
  • «Фінансова грамотність» — як купити житло за кордоном? Чи можуть українці отримати іпотеку у Великій Британії або ж у Канаді? Які найпоширеніші фінансові помилки роблять емігранти?
  • «Культура, громади, інтеграція» — про силу об’єднання, спільні проєкти та інші ініціативи української спільноти за кордоном.

Також Platform.ua має сторінку в Instagram. Це скорочена версія сайту. Там висвітлюються оновлення міграційних законів, можливості працевлаштування, податкові нюанси та соціальні виплати у стислому форматі.

Сам сайт доступний за цим посиланням.

Нагадаємо, що українські діти за кордоном можуть долучитися до безкоштовних IT-курсів.

МІТКИ