На кінофестивалі центральної та східної Європи покажуть п’ять українських фільмів
12 Квітня 2025, 12:46
Фото: freepik
GoEast Film Festival відбудеться у німецькому місті Вісбаден з 23 по 29 квітня. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук-сторінку Державного агентства України з питань кіно.
Зазначається, що у програмі фестивалю – п’ять українських фільмів, два з яких створені за підтримки Держкіно України.
Зокрема, до неї увійшли:
- Науково-фантастична трагікомедія «Ти – Космос», режисер Павло Остріков (секція Meet the East, фільм створено за підтримки Держкіно)

Фото: фейсбук-сторінка Державного агентства України з питань кіно
Фільм розповідає історію українського далекобійника Андрія, який після вибуху Землі залишається єдиним живим у Всесвіті. Зв’язок із чоловіком встановлює французька вчена Катрін. Попри величезну відстань вони вирішують летіти назустріч один одному.
- Фантастичний художній фільм «Брама», режисер Володимир Тихий (секція Symposium, фільм створено за підтримки Держкіно)

Фото: фейсбук-сторінка Державного агентства України з питань кіно
Він розповідає про реалії життя однієї родини в Чорнобильській зоні відчуження та є екранним втіленням п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів».
- Кримськотатарський художній фільм «Хайтарма», режисер Ахтем Сеітаблаєв (секція 80 Years after WWII)

Фото: cinema.in.ua
Він розповідає про маловідому історичну драму кримських татар, яка сталася у 1944 році. Лише за три дні за наказом Сталіна більшість татар було депортовано. Події розгортаються очима Аметхана Султана, двічі Героя Радянського Союзу. У травні 1944-го він повертається у коротку відпустку до рідної Алупки й стає свідком цієї трагедії. Офіційною причиною депортації оголосили співпрацю з німецькими окупантами та зраду Батьківщині.
- Документальний фільм «Італійський щоденник Ольги», режисерка Олена Федюк (секція Symposium)

Фото: фейсбук-сторінка Державного агентства України з питань кіно
Це близький погляд на одну із сучасних тем табу: інтимне життя жінок-мігрантів далеко від дому. Стрічка розповідає про Ольгу – жінку-мігрантку в Неаполі, життя якої переповнене переломними моментами, достатніми, щоб заповнити кілька теленовел.
- Документальний фільм «Стрічка часу», режисерка Катерина Горностай (секція Meet the East)

Фото: фейсбук-сторінка Державного агентства України з питань кіно
Це фільм про українських вчителів та учнів, які попри війну продовжують навчання, зокрема на визволених і прифронтових територіях. Без закадрового голосу й інтерв’ю стрічка показує їхню боротьбу за освіту, ідентичність і життя в умовах постійної небезпеки.
Нагадаємо, що у Варшаві відбувся спеціальний показ документального фільму «Люди зі сталі».