Італія готова інвестувати у відновлення та розвиток українського агросектору
11 Квітня 2025, 13:47
Фото: minagro.gov.ua
Нещодавно, посол Італії в Україні Карл Формоза та представник Італійського агентства розвитку співпраці (AICS) за підтримки Мінагрополітики і Міжнародного центру передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) підписали проєктний документ «Програма підтримки відновлення економічного потенціалу агропродовольчої галузі України».
Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт відомства.
Проєкт реалізовуватиметься в Одеській області, зокрема в Березівському, Роздільнянському та Одеському районах. Підтримка торкнеться 16 200 (приблизно 48 тисяч осіб) малих та середніх фермерських господарств.
Також ініціатива передбачає надання підтримки щодо розвитку систем зрошення на Одещині.
«Італійська сторона підтвердила свою готовність інвестувати у відновлення та розвиток українського агросектору. Зокрема, в рамках нового проєкту Pro.UKR, який реалізується за підтримки AICS та CIHEAM, буде спрямовано понад 11 млн євро на розвиток іригаційної інфраструктури, підтримку кооперативів, забезпечення малих фермерів технікою та інтеграцію українського агробізнесу в європейський ринок», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в Італії виробляється багато готової продукції: сік, паста, вино, солодощі. Україна наразі в основному експортує зерно та кукурудзу. При цьому вартість експорту однієї тонни італійської агропродукції складає 2670 доларів, а української – лише 315 доларів.
За минулий рік Україна експортувала сільгосппродукції на 24 мільярди доларів, а Італія – на 70 мільярдів. Тому для України дуже важливо розвивати агропереробку.
«Україна здебільшого постачає сировину, тоді як Італія експортує продукцію з високою доданою вартістю. Нам важливо змінювати цю ситуацію, розвиваючи глибоку переробку, створюючи більше можливостей для українських виробників та збільшуючи частку готової продукції в експорті», – пояснив міністр.
Італійське агентство з питань співробітництва у сфері розвитку (AICS) – одна з ключових новостворених інституцій, яка розпочало свою діяльність у 2016 році з метою зближення Італії з її основними європейськими та світовими партнерами у сфері розвитку.
Раніше ми повідомляли, що Італія приєдналася до Альянсу стійкості малого і середнього бізнесу.