Українські шукачі притулку у Франції почали отримувати повідомлення про виселення через закриття однієї із соціальних програм
3 Квітня 2025, 13:10
Фото ілюстративне: Укрінформ
Програма MLI (Mécanisme de Logement Intermédiaire, механізм проміжного житла) була створена для допомоги українським переміщеним особам, даючи їм змогу орендувати житло на пільгових умовах. Нещодавно Департамент управління зайнятості, праці та солідарності (DDETS) оголосив про завершення програми 30 червня 2025 року.
Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «РБК-Україна».
У зв’язку з цим асоціація Une Famille Un Toit 44 (організація, що виступає посередником між орендодавцями та орендарями в регіоні Атлантична Луара) розіслала мешканцям повідомлення про те, що вони повинні підшукати інші варіанти проживання.
У повідомленнях від Une Famille Un Toit 44 шукачам притулку пропонують кілька шляхів вирішення проблеми:
- Соціальне житло:
Якщо людина працевлаштована, асоціація може допомогти подати заявку на соціальне житло, резервоване спеціально для українських переселенців. У разі схвалення заявки орендна плата буде скоригована з урахуванням доходів сім’ї.
- Оформлення статусу біженця:
Якщо людина має намір залишитися у Франції надовго і подає документи на статус біженця, вона зможе отримати доступ до звичайних соціальних пільг (RSA, субсидії на оренду).
- Тимчасове розміщення:
У разі, коли жоден із перерахованих вище варіантів недоступний, DDETS пропонує тимчасове розміщення у спеціальних пунктах для українських шукачів притулку. Цей варіант, за словами асоціації, використовується для тих, хто не може самостійно оплачувати житло після закриття програми MLI.
При цьому Une Famille Un Toit 44 зазначає, що має у своєму розпорядженні вільні місця, куди готові поселити шукачів притулку. Однак там діє заборона на проживання з домашніми тваринами.

Фото: rbc.ua (Повідомлення про необхідність виселення)
Зазначимо, що у Франції Асоціації виступають посередниками між орендарями та орендодавцями.
«Перед заселенням люди укладають договір та зобов’язуються дотримуватись установлених правил. Зі своєї сторони Асоціації стежать за їх виконанням. Окрім цього, біженці можуть отримувати часткову компенсацію орендної плати, сума залежить від того, чи це муніципальне житло, чи приватне», – йдеться у повідомленні.
Раніше ми розповідали про те, що Україна і Франція підписали Декларацію про наміри щодо співпраці у сфері соціального захисту.