Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

У Польщі українські шукачі притулку повинні будуть підтвердити своє перебування в країні

1 Квітня 2025, 9:21

Фото ілюстративне: bankier.pl

Міністерство внутрішніх справ Польщі офіційно визнало, що кількість українців у базі PESEL UKR не відповідає дійсності. У зв’язку з цим заплановане запровадження механізму підтвердження перебування українських шукачів притулку в країні.

Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання Visit Ukraine Today.

Зазначається, що за офіційними даними станом на січень поточного року у Польщі зареєстровано 992 тисячі українських біженців. Проте звіт CenEA припускає, що ця цифра може бути завищена на 30-40%.

«Аналіз кількох баз даних показує невідповідності між офіційними реєстраційними списками та реальною кількістю українців, що проживають у країні. Наприклад, у польських школах у 2024 році навчалося 150 тисяч українських дітей, хоча PESEL UKR мають 270 тисяч дітей. Також на ринку праці у грудні 2023 року було зареєстровано 759 тисяч працівників з України, що менше від загальної кількості дорослих біженців», – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим Міністерство внутрішніх справ Польщі запроваджує механізм підтвердження перебування наших співвітчизників у країні.

Основні положення нової системи:

  • Зміна статусу. Статус тимчасового захисту буде змінено на тимчасове перебування.
  • Персональне підтвердження. Українці повинні будуть особисто з’явитися в офіси гміни для підтвердження свого перебування в Польщі.
  • Контроль виїзду. Важливим аспектом залишається реєстрація виїзду українців на кордоні або їхнє офіційне перебування в іншій країні Європейського Союзу.

Запровадження нових правил може вплинути на деяких шукачів притулку, зокрема тих, хто тимчасово виїхав із Польщі, але не скасував свій статус. Ті, хто не підтвердять своє перебування, можуть втратити право на соціальну допомогу та інші державні пільги.

Уряд Польщі наголошує, що зміни спрямовані не на обмеження прав українців, а на забезпечення прозорості та справедливого розподілу ресурсів.

Раніше РеІнформ розповідав про те, що в Польщі змінили умови для отримання карти побиту.

МІТКИ