Усе почалося з домашнього печива: Як переселенці з Харкова заснували кавовий бізнес у новому місті
26 Березня 2025, 10:36
Фото: undp.org
Павло та Аня – переселенці з Харківщині. Після початку повномасштабної війни подружжя переїхало до Івано-Франківська. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на сайт Програми розвитку ООН в Україні.
Зазначається, що в місті подружжя не планувало залишатися довго, але коли заощадження почали закінчуватися, замислилися над подальшим життям у нових реаліях.
Вибір пари пав на домашнє печиво, яке вони пекли вдома та продавали кав’ярням. Та все ж таки хотіли розпочати власний бізнес.
«Ми не розуміли, як все влаштовано у підприємницькій діяльності. Дуже не вистачало спеціального центру, куди люди могли б звернутися за фаховими рекомендаціями. Ми все шукали самі, запитували знайомих, шукали в інтернеті, неабияк нам допомогли уже наші друзі, власники і працівники місцевих кав’ярень. Саме завдяки їм ми дізналися про коворкінг для підприємців від ПРООН», – розповідає Павло.
Під час повномасштабної війни в Івано-Франківську з допомогою Програми розвитку ООН та GIZ відкрили технологічний коворкінг «Майстерня смаку». У його стінах 200 рестораторів з різних міст України навчалися інноваційних ресторанних технологій, що дало їм можливість започаткувати власну справу, налагодити бізнес-процеси і бути конкурентоздатними. Серед них були й Павло з Анею.

У результаті, окрім успішного запуску власного закладу, пара та їхній кондитер наразі випікають понад десять видів печива для 30 інших кав’ярень Івано-Франківська.
«У серпні 2023 року ми орендували друге приміщення для кав’ярні, яку назвали «Макерж». В сім’ї Павла ще з дитинства так називали мамині коржики «макержики». Тому ця назва у нас асоціюється з домашнім та сімейним затишком. Ми маємо за мету готувати десерти, які б своїм смаком залишали нові спогади та пробуджували старі, пов’язані з дитинством», – розповідає Аня.
Раніше РеІнформ розповідав історію жінки, яка відкрила на Волині оздоровчий центр за допомогою гранту від держави.