В Україні стартував основний етап дослідження якості освіти
22 Березня 2025, 8:21
Фото ілюстративне: life.pravda.com.ua
Міжнародне дослідження якості освіти PISA-2025 триватиме до 4 травня поточного року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Український центр оцінювання якості освіти.
Зазначено, що в основному етапі моніторингу візьмуть участь понад 10 тисяч українських 15-річних учнів і студентів із 298 закладів освіти, відібраних за спеціальною процедурою з переліку, визначеного міжнародною компанією з формування вибірки Westat.
У межах дослідження учасники й учасниці проходитимуть тестування й заповнюватимуть анкети в комп’ютерному форматі у спеціальному онлайновому середовищі PISA.
«З огляду на безпекову ситуацію до участі в дослідженні відібрано репрезентативну вибірку закладів із сільської та міської місцевості із 17 регіонів нашої країни, а саме: Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва», – зазначили в УЦОЯО.
Саме тестування включатиме індивідуальний набір тестових завдань, а значна частина учнівства, залученого до дослідження, під час тестування, окрім інших завдань, виконуватиме саме завдання з природничо-наукових дисциплін. Оскільки саме ця галузь є основною серед ключових у циклі PISA-2025.
Основне завдання PISA – з’ясувати рівень сформованості компетентності підлітків у певній галузі, тобто вміння ефективно використовувати здобуті як у закладі освіти, так і поза ним знання в різноманітних життєвих ситуаціях.
Завдання PISA доступні як українською мовою на сайті PISA.Ukraine, так і англійською мовою у рубриці «Які тести використовують у PISA?».
Крім виконання тестів, учнівство та студентство заповнюватиме анкети.
«Це важливий елемент дослідження PISA, що дає змогу краще зрозуміти, які чинники впливають на навчальну успішність підлітків. Зміст анкет для учнівства / студентства безпосередньо пов’язаний з тими галузями, з яких воно буде виконувати тести», – уточнюється у повідомленні.
Крім того, анкетування пройде також керівництво закладів-учасників. Його мета – вивчення типових педагогічних практик, які реалізують педагоги закладу, збирання даних про склад педколективу тощо.
Оскільки Україна є однією з 22 країн, які проводять оцінювання знань з іноземної мови (Foreign Language Assessment, FLA), керівництво в анкетах також надаватиме інформацію про передумови для вивчення англійської мови у своїх закладах.
Усі дані PISA є деперсоніфікованими та використовуються для визначення показників на рівні країни, а не окремого закладу чи регіону. Головна мета дослідження – побачити, якими є освітні досягнення України у міжнародному контексті, порівняти їх із результатами інших країн та визначити шляхи для подальшого розвитку нашої освіти з урахуванням досвіду інших країн, які показують високу результативність.
Раніше ми повідомляли, що потрібно знати абітурієнтам для реєстрації на НМТ-2025.