З початку року 4500 українців отримали ваучери на навчання від держави
16 Березня 2025, 14:06
Фото: pon.org.ua
У поточному році вже 4500 українців отримали ваучер на безоплатне навчання від держави, щоб опанувати нову професію чи спеціальність або підвищити свою кваліфікацію. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Урядовий портал.
Серед отримувачів – понад 3400 людей віком від 45 років, понад 630 внутрішньо переміщених осіб, понад 250 людей з інвалідністю та понад 130 учасників бойових дій.
Найбільше ваучерів отримали на Дніпропетровщині, Хмельниччині та Львівщині. Найпопулярніші професії/спеціальності, які цьогоріч українці обирали за ваучерами: медсестринство, медицина, кухар, соціальний робітник та водій автотранспортних засобів.
Зазначається, що ваучер можуть отримати громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні і не навчалися за рахунок Фонду соціального страхування від безробіття протягом останніх 3 років.
Зокрема, можливість отримання ваучера доступна для:
- українців віком 45+ з мінімум 15-річним офіційним трудовим стажем;
- учасників бойових дій, які звернулися протягом 3 років після демобілізації;
- осіб з інвалідністю та статусом «ВПО»;
- звільнених з військової служби за станом здоров’я чи через скорочення штату;
- колишніх військовополонених;
- громадян, які отримали поранення або каліцтва під час воєнного стану в Україні.
Максимальний розмір ваучера – 30 тисяч гривень.
Нагадаємо, що ваучер на навчання дає право підвищити кваліфікацію чи пройти перепідготовку за однією зі 155 професій та спеціальностей у визначених закладах освіти. Їхній перелік кожні 3 місяці публікується на сайті Міністерства освіти та науки України. Для учасників бойових дій є пільги – ваучери на спеціальності «Економіка та менеджмент» доступні лише для них.
«Навчатися можна як в закладах професійно-технічної освіти, так і здобути вищу освіту. Зокрема, можна опанувати нову професію в одному з восьми Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які пропонують понад 400 програм, орієнтованих на потреби ринку праці та сучасні вимоги роботодавців», – йдеться у повідомленні.
Програма фінансується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Подати заявку можна онлайн, заповнивши форму. Потім вона буде опрацьована та експерт служби зайнятості зв’яжеться з Вами та розповість про подальші дії. Також заповнити заяву можна особисто у найближчому центрі зайнятості.
Нагадаємо, що минулого року за 11 місяців українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання.