В Анкарі презентували книгу про окупацію Криму
15 Березня 2025, 9:45
Фото ілюстративне: euroways.com.ua
Вона має назву «Kırım Ateşi: Bir İşgalin Anatomisi» («Кримський вогонь: анатомія однієї окупації»). У ній журналістка та свідок подій Гьонюль Шамількизи розповідає про події 2013-2014 років під час окупації Криму рф.
Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Укрінформ.
«Коли 25 лютого я їхала з Києва в Крим, уявити собі не могла, що стану свідком окупації. Але ще з листопада 2013 року в Києві можна було побачити, що напруга зростає до найвищої точки. москва роками робила все можливе, аби перетворити Крим на осередок нестабільності. Але ніхто не думав, що росія розмістить на півострові 25-30 тисяч солдатів та здійснить вторгнення», – йдеться у передмові до книги.

Фото: Укрінформ
Авторка зазначає, що окупація відбулася несподівано, коли ні жителі Криму, ні України не були до цього готові. Вона сама стала безпосереднім свідком тих подій.
«Ми поїхали в Крим з Києва 25 лютого. У літаку було повно іноземних журналістів. Тому що зараз всі думали, що в Криму щось буде… 26 лютого був великий мітинг кримських татар, який я нині можу назвати дуже значущим в історії нашого народу та в історії України. Чи міг він зупинити окупацію? Ні, не міг. Але без нього окупацію було б набагато легше «узаконити», – розповіла на презентації Гьонюль Шамількизи.

Фото: Укрінформ
Під час презентації журналістка поділилася власним досвідом участі в подіях на Майдані під час Революції Гідності.
«Тоді російська пропаганда поширювала, і в Туреччині також, що все робилося за американські кошти, що американці поставили намети. Але, бувши безпосереднім свідком подій, можу сказати, що ні за які гроші, люди не приносили б себе в таку жертву… Там була неймовірна протестна культура, протестна цивілізація. Ніякими грошима не можна було це організувати», – сказала Гьонюль Шамількизи.
Авторка книги зазначила, що була свідком багатьох мітингів і демонстрацій у країнах колишнього СРСР, але саме під час Революції Гідності побачила безпрецедентну солідарність і організованість, які нагадували своєрідну наметову «державу».
«Я описала окупацію, свідком якої я був і яка ще триває. Настане день, коли Росія зніме контроль над Кримом і окупація закінчиться, і тоді печаль і тривога в очах змиють сльози радості», – йдеться у вступній частині до книги.
Раніше РеІнформ повідомляв, що в Анкарі відбувся мітинг до третьої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.