Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Фінансова підтримка соціальних послуг через малі гранти

5 Березня 2025, 12:11

Фото: Укрінформ

 В українських громадах стартував проєкт фінансової підтримки надавачів соціальних послуг і послуг раннього вручення у формі малих грантів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Це стало можливим у межах підписаного меморандуму між Мінсоцполітики, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Метою проєкту є забезпечення доступу сімей із дітьми до деяких соціальних послуг на місцевому рівні для сприяння їхньому добробуту та розвитку.

Проєкт буде реалізовано у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях і місті Києві. За останні дні організатори вже отримали 150 заявок від громад пілотних регіонів.

«Якісні соціальні послуги у громадах, їхній розвиток і подальше масштабування надзвичайно важливі для підтримки людей, особливо із вразливих категорій, в умовах війни. Підтримуючи надавачів соціальних послуг, робимо необхідні кроки для посилення інституційної спроможності та зміцнення системи соціального захисту. Такий підхід забезпечує стійке й інклюзивне відновлення безпосередньо у громадах, і ми щиро вдячні нашим партнерам за незмінну підтримку», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до умов проєкту надавачі соціальних послуг, які відповідають установленим вимогам, мають можливість отримати грантову підтримку у розмірі до 60 тисяч доларів для реалізації однієї або кількох послуг.

Загальний бюджет проєкту перевищує 6 мільйонів доларів, що дасть змогу підтримати приблизно 100 організацій.

Головним завданням проєкту є надання сім’ям із дітьми та дітям послуг раннього вручення, а також інших соціальних послуг, серед яких:

1) формування життєстійкості;

2) денний догляд за дітьми з інвалідністю (для дітей з інвалідністю групи А);

3) супровід під час інклюзивного навчання;

4) тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;

5) соціальний супровід сімей із дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;

6) транзитне підтримане проживання/навчальна соціальна квартира (будинок) для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з-поміж них віком від 16 до 23 років, які перебувають на квартирному обліку та/або соціальному квартирному обліку за місцем їх походження або проживання;

7) соціальний супровід сімей, які виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) та послуги раннього втручання.

Надання сім’ям із дітьми якісних соціальних послуг на місцевому рівні є не лише підтримкою вразливих категорій, а й інвестицією в соціальну стійкість громад. Цей проєкт допоможе надавачам послуг і створить умови для їх подальшого розвитку.

Раніше РеІнформ повідомляв, що торік соціальні послуги в Україні отримали понад 80 тисяч ветеранів війни.

МІТКИ