В українській та кримськотатарській Вікіпедії вперше відбудеться конкурс статей, присвячених Рамадану
3 Березня 2025, 12:17
Фото: freepik
Він має назву «Вікі любить Рамадан» і триватиме до 15 квітня 2025 року. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на сайт громадської організації «Вікімедіа Україна».
Зазначається, що мусульманська культура та традиції поки що не достатньо представлені в українському розділі вікіпедії. Навіть ті статті, які доступні англійською мовою, здебільшого ще не перекладено українською.
Конкурс покликаний поширити знання про мусульманську культуру та особливості цього періоду.
«Рамадан – місяць обов’язкового для мусульман посту, молитви, прощення, надії, терпіння та роздумів. Протягом місяця правовірні мусульмани в денний час відмовляються від вживання їжі, пиття, куріння та інтимної близькості, а піст починається з початком світанку після ранкової молитви і закінчується після заходу сонця з вечірньою молитвою. Цей звичай є одним із п’яти стовпів ісламу та одним із способів духовного очищення та навчання самоконтролю», – йдеться в повідомленні.
Цього року Рамадан триватиме з 28 лютого до 29 березня.
«Під час конкурсу усі охочі можуть створювати статті про святині, культуру, літературу та видатних особистостей ісламу. Окрім української Вікіпедії, кампанія відбудеться також у кримськотатарському розділі, адже святкування Рамадану тісно пов’язане з культурою кримських татар», – йдеться в повідомленні.
Найбільш активні учасники та учасниці отримають призи та сувеніри.
Узяти участь можуть всі бажаючі. Для цього потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, записатися до списку учасників, обрати статтю зі списку запропонованих та створити, перекласти чи покращити її.
Також 4 березня, о 18:00, для всіх зацікавлених проведуть вебінар, на якому організатори детальніше розкажуть про конкурс та продемонструють процес додавання статей. Щоб долучитися, потрібно зареєструватися за посиланням.
Нагадаємо, що у Вікіпедії з’явилося понад 500 статей кримськотатарською мовою.