Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи нараховують ФОПам страховий стаж за несплати ЄСВ під час війни: роз’яснення ПФУ

18 Червня 2022, 16:30

Право фізичних осіб-підприємців не сплачувати єдиний соціальний внесок під час воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

У зв’язку з війною ФОПам, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану. Такий крок застосований для зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.

Однак у разі несплати ЄСВ, відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому. Згідно з чинним законодавством, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2022 – 1430 грн).

У ПФУ закликали підприємців щомісячно сплачувати ЄСВ для наповнення бюджету, а відтак і своєчасного здійснення пенсійних та соціальних виплат в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, за 3 місяці війни було зареєстровано 31 266 підприємств і з них 26 386 — українці оформили як ФОПи.

Фото: Unsplash