Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Як українцям отримати грошову допомогу в Чехії у випадку надзвичайної ситуації?

16 Лютого 2025, 15:22

Фото: depositphotos

Українські шукачі притулку мають право на тимчасовий захист та отримання гуманітарної допомоги в Чехії. Однак існує ще один вид грошової допомоги, яку вони можуть отримати в разі виникнення складних життєвих ситуацій. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Уряд праці Чехії.

Надзвичайна невідкладна допомога (mimořádná okamžitá pomoc або MOP) надається тим, хто через своє соціальне чи фінансове становище не може самостійно подолати складну життєву ситуацію. Її надають у таких випадках:

  • для оплати необхідних одноразових витрат – наприклад, оплата депозиту за нове житло, медогляду для роботи, квитків на повернення в Україну, перевезення померлого тощо. Граничний розмір допомоги не визначений і може покривати всі необхідні витрати.
  • внаслідок так званої «іншої події», яку не можна було передбачити або їй запобігти і внаслідок якої особі загрожує втрата житла або неможливість забезпечити собі найнеобхідніші потреби. Її можна використати, наприклад, для покриття підвищених витрат на електроенергію, для оплати першої орендної плати при переїзді з аварійного житла.

Максимальна сума становить сорок розмірів прожиткового мінімуму (194 400 крон) протягом 12 місяців поспіль.

  • через загрозу серйозної шкоди здоров’ю – призначена для осіб, які мають дохід нижчий від розміру прожиткового мінімуму (3 130 крон). Її може отримати, наприклад, іноземець, який ще не має візи.

Оформити заявку про надання надзвичайної невідкладної допомоги можна в Уряді праці за місцем проживання. Інструкцію щодо її заповнення можна знайти за посиланням.

У заяві про надання надзвичайної невідкладної допомоги треба вказати гуманітарну допомогу як дохід. Однак сама надзвичайна невідкладна допомога не вважається доходом, тож у заявці на отримання гуманітарної допомоги її вказувати не потрібно.

Українці також можуть оформити заявку на таку допомогу для оплати тимчасового житла у звʼязку з повінню. Вона призначена для людей, які користуються тимчасовим житлом, оскільки не можуть жити у своєму будинку, бо його було зруйновано або пошкоджено повінню.

Максимальна сума – від 15 000 крон на 1 особу до 24 000 крон на 4 і більше осіб у родині. Більше інформації про цей вид допомоги, вимоги та формуляр можна знайти тут.

За додатковою інформацією можна звертатися українською мовою за номером 950 180 100 або на електроннупошту ua@uradprace.cz.

Раніше РеІнформ повідомляв, що в Чехії схвалили закон, який продовжує тимчасовий захист українським шукачам притулку.

МІТКИ