Українське село-острів Караорман у Румунії: тут рибалять та співають народні пісні
16 Лютого 2025, 12:33
Фото: скрин із відео / Radio Prague International
Його у дельті Дунаю заснували черкеси, а прославили задунайські козаки, збудувавши козацьку церкву, яка стала найстарішим дерев’яним храмом. Українці живуть тут понад два століття, славлячись рибальством і співами.
Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Radio Prague International.

Фото: скрин із відео / Radio Prague International
«Ми розумілися і розуміємося добре в цьому селі, не маємо іншої громади, тільки українці. Одна родина чи дві прийшли сюди. Поженилися, побралися та залишилися тут. Батько мій народжений у 1914 році. Усі наші батьки здорові люди були, справжні українці», – розповідає місцевий мешканець Александру Платон.
Пану Александру 70 років. Він знає, що його прадід Савва свого часу переселився у Караорман з України, бо рятувався від війни. Але звідки саме він виїхав – нащадкам невідомо.
Зазначається, що село Караорман знаходиться посеред румунської частини дельти Дунаю на острові. Дістатися сюди можна тільки водою, тому в кожній родині в селі є човен, який слугує не тільки транспортом, але й основним засобом для риболовлі – головного заняття місцевих мешканців.

Фото: скрин із відео / Radio Prague International
«Ще у 90-ті роки минулого століття тут жило 1200 людей. У селі планували побудувати найбільший у Європі завод з виготовлення скла та добувати кварцевий пісок, але після румунської революції ці плани відклали. Зараз у селі живе лише 196 людей, а у місцевій школі вчаться 6 дітей. Острів’яни говорять українсько-румунським суржиком, але знають і співають українські народні пісні», – йдеться в повідомленні.
Останніми роками на острові почали розвивати туризм. Це місце приваблює любителів дикої природи, зокрема завдяки заповідному дубовому лісу поруч із селом.
Раніше ми розповідали, що у столиці Румунії відбувся захід на підтримку українських дітей.