Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Чехія розробила документ щодо євроінтеграції України та Молдови

11 Лютого 2025, 12:30

Фото ілюстративне: Getty Images

Чехія розробила неофіційний документ із пропозиціями щодо інтеграції України та Молдови у внутрішній ринок Європейського Союзу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

«Чеський документ знайшов підтримку серед кількох держав-членів ЄС і містить конкретні пропозиції щодо інтеграції України та Молдови в такі сектори, як енергетика, сільське господарство, телекомунікації, а також екологічна політика», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заходи, передбачені в документі, допоможуть двом країнам протистояти «зловмисному впливу рф».

Ключові напрями інтеграції:

  • Енергетика

Документ пропонує тісніше інтегрувати Україну та Молдову в енергетичний ринок ЄС, зокрема шляхом розширення взаємозв’язків для забезпечення стабільності енергопостачання. Чехія пропонує сприяти співпраці в енергоефективності, ядерній безпеці та забезпеченні незалежності регуляторів енергетичного ринку, що допоможе зменшити залежність цих країн від рф.

  • Цифрові технології

 Одна з ключових пропозицій – включення України та Молдови до зони роумінгу ЄС. Також наголошується на необхідності співпраці у сфері кібербезпеки та гармонізації стандартів захисту даних, що сприятиме безпечним потокам даних між країнами та ЄС.

  • Сільське господарство

Запропоновано продовжити лібералізацію двосторонньої торгівлі з Україною та Молдовою після завершення дії автономних торгівельних заходів у червні 2025 року. Чехія пропонує знайти довгострокове рішення для підтримки експорту цих країн до ЄС.

  • Екологія 

Чеський уряд пропонує підтримати Україну та Молдову у виконанні кліматичних та екологічних стандартів ЄС, зокрема шляхом модернізації стратегій із низьким рівнем викидів і подолання екологічних наслідків війни в нашій державі.

  • Підприємництво

Документ передбачає використання програми Erasmus для молодих підприємців, яка сприятиме розвитку бізнесу та транскордонній співпраці.

Ініціативу вже підтримали Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Латвія, Румунія, Словенія та Швеція. Однак Чехія збирає союзників, щоб подолати опір таких країн, як Угорщина та Словаччина, які виступають проти швидкої інтеграції України та Молдови.

Нагадаємо, що торік 30 жовтня Єврокомісія опублікувала оновлений звіт про прогрес країн-кандидатів на вступ до ЄС. Там зазначається, що наразі Україна «виконала всі невиконані кроки», визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року. Виконавчий орган ЄС готовий відкривати перші переговорні кластери з Україною на вступ до Євросоюзу у 2025 році за виконання подальших необхідних умов.

Раніше ми розповідали про те, що Європейський Союз разом із Данією та Литвою реалізовують програму для євроінтеграції України.

МІТКИ