Які європейські країни оновлять правила для українських шукачів притулку цього року?
6 Лютого 2025, 10:36
Фото ілюстративне: help.hvylya.net
Цьогоріч 3 європейські країни суттєво посилюють правила для українських шукачів притулку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «24Закордон».
Німеччина
Країна залишить виплати Bürgergeld, однак скорочуватиме її працездатним українцям, які не погоджуватимуться на запропоновану роботу, інтеграційні курси або семінари з працевлаштування. За першу таку відмову виплати скоротять на 10%, за другу – на 20%, а за третю – на 30%.
Зазначається, що для тих, хто прийме умови Німеччини, є непрацездатним або має дітей, сума виплат залишиться незмінною. Наразі вони становлять:
- 563 євро для самотніх людей;
- 506 євро для партнерів у сімейних парах;
- 451 євро для дорослих у соціальних закладах;
- 471 євро для підлітків 14-17 років;
- 390 євро для дітей 6-13 років;
- 357 євро для дітей до 5 років.
Ірландія
Очікується, що українці не зможуть розраховувати на безоплатне житло в цій країні, починаючи від березня 2025 року. Також Ірландія планує скоротити термін перебування наших співвітчизників у країні до 90 днів.
Що стосується соціальних виплат, то цьогоріч вони зросли від 4 до 12 євро на тиждень. Однак більшість українців, які мають статус тимчасового захисту, отримують виплату BOTP. Наразі вона становить 38,80 євро на тиждень на дорослу людину та 29,80 євро на дитину.
Австрія
У 2025 році в Австрії скасують допомогу для українців, які мають авто. Координаційна рада федерального уряду та земель прийшла до висновку, що якщо людина має змогу утримувати транспортний засіб, то вона не потребує допомоги.
Кожна земля може адаптувати правила на свій лад. Зокрема, у Відні ситуацію розглядатимуть індивідуально, позбавляючи виплат власників дорогих авто. А от у Нижній Австрії причиною скасування виплат може стати автівка будь-якого класу.
Крім того, країна скоригує розмір сімейної допомоги з урахуванням інфляції. Тепер її розмір збільшиться на 4,6%. Йдеться про такі види виплат:
- сімейна допомога;
- надбавка на кількох дітей;
- відрахування на дитину;
- допомога для догляду за дитиною;
- бонус на сімейний час;
- допомога на початок навчання у школі.
Поріг доходу для цих виплат також скоригували – тепер він становить 17 212 євро на рік, а не 16 455 євро, як було раніше.
Раніше ми розповідали про те, що для українців за кордоном додатково спростили отримання консульських послуг.