Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Німецька мова для українців: Де та як вивчати онлайн та офлайн

3 Лютого 2025, 10:15

Фото ілюстративне: pereklad.ua

Щоб знайти роботу в Німеччині, не обов’язково володіти німецькою мовою, принаймні законодавство країни дозволяє працевлаштуватися без знання німецької. Водночас мовні навички суттєво підвищать шанси на успіх на ринку праці ФРН.

Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «New Voice».

Зазначається, що українці, які через війну вимушено переїхали до ФРН, можуть вчити німецьку мову в межах інтеграційного курсу (Integrationskurs). Їх проводять центри зайнятості (Jobcenter) та відомство у справах іноземців (Ausländerbehörde) по всій країні.

Ці курси є безкоштовними та фінансуються державою. Під час них українці мають можливість здобути мовні та орієнтаційні навички, необхідні для життя в Німеччині.

Щоб долучитися до таких курсів, джобцентри та відомства у справах іноземців видають спеціальний ваучер на навчання (Berechtigungsschein). Він дійсний протягом одного року та дає можливість здобути рівень володіння мовою B1.

Після його досягнення українці можуть долучатися до мовних курсів, які створені для конкретних професій (Berufssprachkurs). Однак щоб мати змогу відвідувати ці класи, потрібно мати дозвіл на роботу за вашою спеціальністю (Erlaubnis zum Arbeiten).

«Ці правила стосуються здебільшого регламентованих професій, тобто у галузях медицини, викладання, виховання, юриспруденції та держпосадовців. Однак роботодавці також можуть ставити вимоги щодо мовних навичок. Тож слід зважати на них та порадитись з місцевим джобцентром, який мовний курс краще обрати», – йдеться у повідомленні.

Якщо шукачі притулку не мають дозволу на перебування в Німеччині або іншого статусу, який дозволяє брати участь в інтеграційних курсах, то в мережі є багато можливостей для самостійного вивчення німецької мови. Зокрема:

  • Вивчати німецьку можна в Goethe Institut. Також він має онлайн-спільноту Deutsch für dichз освітніми матеріалами для різних мовних рівнів та можливістю комунікувати німецькою з учнями з усього світу.
  • IBB також пропонує онлайн-курси німецької мови для шукачів притулку з України. Агентство з працевлаштування або центр зайнятості покривають витрати на участь.
  • На deрозміщено безкоштовний курс саме для вивчення з нуля.

Крім того, можна вчити німецьку разом з іншими ентузіастами у спеціально створених для цього мовних кафе або з мовним партнером, який добре знає німецьку й бажає вивчити вашу рідну мову. Зокрема, курси німецької для іноземців пропонують численні народні університети (Volkshochschule), які працюють по всій Німеччині.

Раніше ми розповідали про те, що в Німеччині зростає кількість працевлаштованих українських шукачів притулку.

МІТКИ