Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

До Києва прибули лідери чотирьох європейських країн

16 Червня 2022, 12:11

До України прибули президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі. Також з візитом у столиці перебуває президент Румунії Клаус Йоганніс.

The Guardian повідомляє, що офіційні представники Єлисейського палацу передали журналістам кілька тез, які пояснюють мету поїздки трьох політиків. За цією інформацією, Макрон, Шольц та Драгі обговорять із Зеленським прагнення України набути статусу кандидата в члени ЄС.

Європейські лідери усвідомлюють, що Україні нині потрібен сильний знак підтримки напередодні саміту ЄС 23-24 червня. При цьому вони наголошують на необхідності «збалансувати природне прагнення України до членства в ЄС із устремліннями решти країн-кандидатів», які вже отримали такий статус. Відтак, хочуть гарантувати, що ЄС не буде дестабілізовано чи розколото.

Крім того, високі гості обговорять питання продовольчої безпеки в Європі та ситуацію в Україні внаслідок російського вторгення.

Зокрема, Клаус Йоганніс зазначив у Твіттері, що прибув в Україну, щоб разом із європейськими колегами показати рішучу підтримку та повну солідарність із Президентом Зеленським та українським народом. Він зазначив, що “цю незаконну російську агресію треба припинити”.

Як вже розповів журналістам Макрон, вони мають відвідати місто Ірпінь, яке постраждало внаслідок окупації російськими загарбниками.

Фото: Associated Press