Як оформити на роботу неповнолітнього працівника?
12 Січня 2025, 10:28
Фото ілюстративне: pon.org.ua
Неповнолітні особи у трудових правовідносинах мають ті самі права, що й повнолітні. Водночас такі працівники користуються низкою суттєвих пільг щодо охорони праці, робочого часу, відпусток тощо. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Київську міську державну адміністрацію.
Державна служба України з питань праці роз’яснює, що роботодавцю варто врахувати під час прийому неповнолітнього працівника на роботу.
Зазначається, що кодекс законів про працю (КЗпП) дозволяє працювати з 16 років. А з 15 – можна працювати, якщо на це дав згоду один із батьків або особа, яка їх замінює.
«Також допускається оформлення 14-річних учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не шкодить здоров’ю і не заважає навчанню. Але винятково у вільний від навчання час, наприклад, на канікулах, із дозволу одного з батьків або особи, яка їх замінює», – йдеться у повідомленні.
Наразі неповнолітні можуть працювати лише скорочений робочий час:
- 16-18 років – до 36 годин на тиждень;
- 15-16 років – до 24 годин на тиждень;
- учні 14-15 років (під час канікул) – до 24 годин на тиждень.
Трудовий договір із неповнолітнім працівником укладається лише у письмовій формі. А перед прийомом на роботу він має пройти медичне обстеження і надати відповідну довідку. Такий профогляд має стати щорічною традицією – допоки працівнику не виповниться 21 рік.
Крім того, не можна встановлювати випробувальний термін для неповнолітніх під час прийому на роботу.
Детальніше про умови оформлення неповнолітнього працівника – в інфографіці.

Фото: kyivcity.gov.ua
Раніше ми розповідали про те, що з початку року майже 100 тисяч внутрішніх переселенців скористалися послугами Державної служби зайнятості.