Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Кіберзловмисники крадуть дані за допомогою зламаних популярних програм. Як убезпечитись

15 Червня 2022, 21:15

Безліч людей у світі, зокрема і в Україні, використовують на комп’ютерах неліцензійне програмне забезпечення. Приваблюють зламані програми зазвичай тим, що встановити їх пропонують безкоштовно. Проте важливо пам’ятати: використання піратського софту загрожує втратою конфіденційної інформації: від особистих паролів – до даних платіжних карток, і це щонайменше. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Держспецзв’язку.

Наприклад, сайт відомої компанії-розробника програмного забезпечення Avast повідомляє про випадки поширення вірусів через ресурси, які заманювали можливістю завантажити зламані версії чи не найпопулярнішої програми для очищення ПК CCleaner Pro Windows, відомих Microsoft Office, Movavi Video Editor й інших. Водночас, для цих сайтів зловмисники застосовували алгоритм пошукової розкрутки. Тобто, вони посідали найвищі позиції в результатах пошуку.

Як не стати жертвою хакерів і убезпечити свої дані:

  • завжди використовуйте ліцензійне програмне забезпечення, не довіряйте піратським версіям;
  • завантажуйте програми з офіційних сайтів компаній-розробників;
  • уважно дивіться на результати видачі в пошуковику, щоб не натрапити на небезпечний сайт;
  • видаліть усі зламані програми, встановлені вами раніше;
  • вчасно оновлюйте програмне забезпечення;
  • не використовуйте російського програмного забезпечення (в умовах війни для українців це особливо небезпечно).

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, окупанти прагнуть посіяти паніку серед жителів звільнених територій – розсилають повідомлення в месенджерах з залякуваннями про нібито новий наступ на Київ з «висадкою десанту в Гостомелі».

Фото: 10guards.com