Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Як український рух опору бореться з російською окупацією?

30 Грудня 2024, 10:38

«Жовта стрічка» – це найбільший рух громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Instagram-сторінку Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Рух почався відразу після повномасштабного вторгнення, а розмаху набрав у квітні 2022 року в Херсоні під час велелюдних антиокупаційних протестів.

«Жовта стрічка» діє як на територіях, окупованих росіянами у 2022 році, так і на Донеччині, Луганщині та в Криму.

«Своїм символом учасники руху вибрали жовту стрічку. Вивішувати український стяг на очах в окупантів надто ризиковано, натомість стрічка – майже непомітний, але чіткий сигнал спротиву загарбникам», – пояснюють партизани.

Фото: телеграм Жовта Стрічка

Зазначається, що головним завданням партизанів є інформаційний спротив ворогам. Вони розклеюють патріотичні листівки, малюють проукраїнські графіті, прив’язують на вулицях жовті стрічки, а також спалюють ворожі пропагандистські брошури й газети.

Крім того, учасники «Жовтої стрічки» проводять акції проти видачі російських паспортів та проведення так званих «референдумів» та «виборів», які загарбники влаштовують на ТОТ.

«Жовта стрічка» – постійне нагадування окупантам: вони на чужій землі, де їх не чекали. Дух підпілля єднає українців в окупації та дає їм зрозуміти: вони не самі й не забуті. Натомість для вільної України це сигнал, що окуповані території чекають на визволення й повернення додому», – йдеться у повідомленні.

Роботу учасників координують через соцмережі на умовах анонімності. Долучитися до руху можна через телеграм чат-бот «Разом». Також більше інформації можна дізнатися на сайті.

Наразі «Жовту стрічку» знають і впізнають не лише в Україні, а й за її межами. Вона стала символом протистояння рашизму, непокори ворогам і боротьби українців за свою свободу й незалежність.

Раніше ми розповідали про те, що активісти руху «Жовта стрічка» створили чат-бот для жителів окупованих територій.

МІТКИ