Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Українці оцінюють свій психологічний стан краще, ніж на початку повномасштабної війни

26 Грудня 2024, 19:22

Станом на вересень поточного року українці оцінюють свій психологічний стан краще, ніж на початку повномасштабної війни, але дещо гірше, ніж у лютому-березні 2023 року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова.

«Оцінюючи власний психологічний стан на 24 лютого 2022 року (на перший день повномасштабної війни) за шкалою від 0 до 10, де 0 означає «максимальний рівень спокою, упевненості», а 10 відповідає максимальному рівню паніки, страху, невпевненості, респонденти його оцінили в середньому 7,5 балами (59% оцінили балами від 8 до 10, що відповідають високому рівню паніки, страху, невпевненості)», – йдеться у повідомленні.

Інфографіка: razumkov.org.ua

За даними соціологів, у вересні цього року респонденти оцінили свій психологічний стан краще (в середньому 5,9 балами), ніж на початку повномасштабної війни. При цьому частка тих, хто оцінив його балами від 8 до 10, зменшилася порівняно з оцінкою стану на день початку війни з 59% до 27%, що свідчить про істотне покращення психологічного стану у порівнянні з початком війни.

Водночас, як зазначається, цей показник є гіршим, ніж у лютому-березні 2023 року, коли він становив у середньому 5,1 бала.

Інфографіка: razumkov.org.ua

Наразі найбільшою мірою українці задоволені стосунками в сім’ї (65%) та стосунками з людьми, що їх оточують (64%).

Також частка задоволених перевищує частку незадоволених роботою (відповідно 49% і 14%), житловими умовами (відповідно 45 і 22%), станом здоров’я (відповідно 38% і 25%), якістю товарів і послуг (відповідно 33% і 25%), становищем у суспільстві, соціальним статусом (відповідно 32% і 26%) тощо.

Інфографіка: razumkov.org.ua

Опитування проводилося методом face-to-face за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

 Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Раніше ми розповідали про те, що понад 70% українців із початку повномасштабної війни долучалися до волонтерської допомоги.

МІТКИ