Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Як підтримувати свій ресурсний стан та чому це важливо?

20 Грудня 2024, 16:59

На другому році повномасштабного вторгнення напруження стало ключовою характеристикою емоційного стану українців. У таких умовах важливо слідкувати за рівнем свого ресурсного стану. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?».

«Ресурсний стан – це наявність фізичних та психоемоційних ресурсів, які дають людині енергію та мотивацію вирішувати щоденні справи, справлятися з труднощами та будувати своє життя. Ресурсний стан характеризується відчуттям задоволення, впевненості, свободи», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що низький рівень ресурсного стану може бути зумовлений різними факторами, зокрема: тривалим стресом, травматичним подіями, перевтомою, недостатньою кількістю сну, нездоровим харчуванням тощо.

Щоб налагодити свій ресурсний стан, потрібно:

  • Звернути увагу на свої потреби

Йдеться не лише про базові фізичні, як-от: їжа, достатня тривалість сну чи теплий дім. А й базові емоційні: безпечна прив’язаність, автономія та визнання, висловлювання емоцій тощо.

  • Почати виконувати ресурсні активності

Це справи, які вам до душі та приносять енергію. Спробуйте придумати заняття, які вас надихатимуть, на кожну літеру алфавіту. Це може бути «З» – зарядка, «М» – малювання тощо. Такі заняття є потужним джерелом відновлення.

  • Проаналізувати, на що ви витрачаєте енергію

Протягом тижня спробуйте записувати, на що ви витрачали фізичні на ментальні ресурси.

  • Переглянути свої пріоритети

Адже є речі, які виснажують наш організм, однак не мають для нас великої цінності. Тож можна від них відмовитися, коли «батарейка» на нулі.

Ресурсний стан буває складно налагодити самостійно, тому не соромтеся звертатися по допомогу до фахівців із ментального здоров’я.

Для того, щоб підтримувати себе в ресурсному стані, не забувайте:

  • Продовжувати дбати про свої потреби

Важливо, щоб ваш спосіб життя враховував справи та активності, спрямовані на задоволення як ваших фізичних, так і емоційних потреб.

  • Займатися фізичною активністю

Регулярна фізична активність зменшує симптоми депресії та тривожності, покращує когнітивні здібності та загальне самопочуття.

  • Розвивати емоційну компетентність

Це навичка, яка дозволяє розуміти, регулювати свої емоції, висловлювати їх та ефективно взаємодіяти з емоціями інших людей.

  • Уникати перфекціонізму

Будьте гнучкими та прийміть те, що важливо робити справи достатньо добре, а не ідеально.

  • Дбати про якість стосунків з іншими

Уникайте спілкування з людьми, які негативно впливають на ваш емоційний стан.

Раніше ми розповідали, як боротись із занепадом сил.

МІТКИ