Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

За час повномасштабної війни на лікування до Європи евакуювали понад 5,5 тисячі українців

18 Грудня 2024, 17:44

Медична евакуація до закордонних клінік здійснюється майже щотижня. Загалом від 2022 року спеціалізованим медичним транспортом на лікування доставлені 5 560 пацієнтів. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на фейсбук Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, що евакуаційні рейси безоплатні для пацієнтів. Їх організують завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн і численних партнерів.

Фото: фейсбук Міністерства охорони здоров’я України

Витрати на лікування покривають уряди країн-учасниць програми Medevac, які приймають українських постраждалих. Це майже 30 країн: Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Данія, Франція, Швеція, Австрія, Латвія тощо.

На лікування за кордон направляють як дорослих, так і дітей, які постраждали від обстрілів, мають онкологічні чи рідкісні захворювання, а також військових, що потребують спеціалізованої допомоги.

Направити пацієнта на лікування за кордон може лікар, який оцінює відповідність критеріям і готує необхідну документацію.

Подати заявку на медевакуацію можна у кілька способів:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • через сайт МОЗ;
  • через командування Медичних сил України (для військових).

Фото: фейсбук Міністерства охорони здоров’я України

Тривалість лікування встановлюється індивідуально залежно від стану пацієнта, прогресу відновлення та ефективності терапії.

Нагадаємо, що у Львові розпочали збір коштів на створення Центрів лікування болю після військових травм.

МІТКИ