З’явився освітній серіал про те, як захистити себе від шахраїв в інтернеті та у ґаджетах?
15 Грудня 2024, 16:57
Телефон та електронна пошта – це основні інструменти, якими шахраї користуються, щоб отримати доступ до ваших фінансів та особистої інформації. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Вінницьку обласну військову адміністрацію.
«Практично щодня отримую шахрайські повідомлення про «виплати від ООН», «допоможи грошима на картку», «нову програму державної підтримки – тільки зареєструйся» і тп. Все це – звичайнісінький шахрайський спам. Зловмисники розсилають таке повідомлення, отримувач заходить на вказане в ньому покликання і його акаунт в месенджері так само взламують, а далі вже від його імені розсилають наступну хвилю повідомлень» – йдеться в повідомленні.
Аби ваш акаунт не був взламаним, запам’ятайте кілька простих правил:
- не відкривати невідомі посилання;
- встановити двофакторну аутентифікацію на всі месенджери;
- регулярно перевіряти, скільки і які саме пристрої підключені до месенджера, й за потреби – зупиняти всі підозрілі сесії.
Більше про те, як запобігти шахрайським діям, можна дізнатися в освітньому серіалі з кібербезпеки за посиланням.
Після перегляду ви зможете розпізнавати найпоширеніші шахрайські схеми: підміну SIM-карти, викрадення телефону, фішинг, шахрайські дзвінки, несанкціонований доступ до комп’ютера тощо.
Серіал розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Держспецзв’язку, CERT-UA й Комітету ВРУ з цифрової трансформації.
Раніше ми розповідали, що в Україні створили мінісеріал про протидію дезінформації.