Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Для українських школярів записали понад пів тисячі аудіоуроків, щоб було легше вчитися під час війни

14 Грудня 2024, 15:34

Це зробили в межах проєкту «Вчися вухами», який запустила громадська організація «Смарт освіта» минулого року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ZMINA».

Зазначається, що спершу активісти записали уроки історії України, потім перелік предметів поступово розширювали. Наразі на платформі можна знайти лекції із всесвітньої історії, української мови та літератури, громадянської освіти, історії Криму й навіть секс-освіти.

Скріншот з сайту audiolessons.nus.org.ua

Активістки, які розвинули ідею, кажуть, що аудіоформат має чимало переваг перед, наприклад, відео, особливо з відключеннями світла.

«В чому тут перевага аудіоформату MP3? Він легесенький, немає Інтернету, немає зв’язку, але цей формат вдасться завантажити. З відео немає такої переваги бо все-таки там вага цього файлу буде набагато більшою. Слухати можна так само в більш гнучких умовах. Лежиш, відпочиваєш, займаєшся спортом, можливо, граєш в ігри і так само можна слухати паралельно якийсь матеріал», – розповідає менеджерка проєкту Ірина Шарова.

Велику популярність серед школярів мають аудіоуроки з громадянської освіти. Однією з можливих причин цього називають те, що цей предмет складно викладати пересічним освітянам. Річ у тім, що вчителі історії, які мають цим займатись, повинні додатково гарно знатися на економіці, міжнародному праві та на міжнародних відносинах.

Також на платформі з аудіоуроками окрему увагу приділили історії Криму. Юні слухачі можуть дізнатися, хто такі караїми та кримські татари, як відбувалась колонізація Криму тощо.

Переглянути платформу можна за посиланням, а самі лекції також можна знайти на популярних майданчиках для подкастів.

Проєкт «Вчися вухами» реалізовує ГО «Смарт Освіта» в межах співпраці ГО «Смарт Освіта» з ChildFund Deutschland і Educo та фінансування Sternstunden.

Раніше ми розповідали про те, що для учнів 5-6 класів створили онлайн-курс кримськотатарської мови та літератури.

МІТКИ