У Болгарії українські шукачі притулку створили освітньо-інтеграційний центр
12 Грудня 2024, 16:57У столиці Болгарії Софії українські активісти заснували інтеграційно-освітній центр «Український вулик». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Рубрика».
«З початком повномасштабної війни понад 2 мільйони українців були змушені виїхати до Болгарії в пошуках безпечного прихистку. У зв’язку з цим виникала потреба допомогти їм інтегруватися в нові умови життя, водночас підтримуючи їхню національну ідентичність», – йдеться у повідомленні.
Фото: фейсбук Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр
Зазначається, що мета центру – допомогти українцям відчути себе «як вдома».
«Ми з іншими українцями вирішили створити інтеграційно-освітній центр. Це куточок України. Ми пробуємо створити таке місце, де наші українці почуватимуться, як вдома, а не десь в іншій країні», – зазначає керівниця центру Юліанна Кулюкіна.
Центр став важливим осередком для сотень українських дітей і дорослих, надаючи їм можливість не тільки адаптуватися до нових умов, але й підтримувати зв’язок з рідною культурою.
Фото: фейсбук Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр
«Український вулик» пропонує освітні, культурні та інтеграційні програми для різних вікових категорій шукачів притулку. Також відвідувачі можуть долучатися до різних активностей, майстер-класів і літніх таборів.
Зокрема, окрему увагу осередок приділяє програмам для підлітків.
«Дуже важливо було створити таке місце для підлітків. Бо в перший рік війни ми бачили, що підлітки стали замкнутими. Був карантин та онлайн навчання, потім почалася війна. Вони загубили приятелів, живе спілкування. Тому ми зробили таку підліткову платформу, де вони можуть спілкуватися, гратися, навчатися»,– йдеться у повідомленні.
Також тут діє платформа для дітей з інвалідністю.
Фото: фейсбук Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр
Влітку для українських дітей організували літні табори, де вони вивчали болгарську мову та брали участь у різноманітних іграх, спрямованих на розвиток фінансової грамотності та знань з історії та культури.
А перед початком нового навчального року центр також надавав інформацію українським школярам про особливості болгарської освітньої системи та забезпечив їх усім необхідним для навчання.
Наразі освітньо-інтеграційний центр відвідують понад 400 сімей.
Нагадаємо, що Болгарія продовжила програму підтримки українських біженців до 2025 року.