Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Вручення повісток та мобілізація: фейки та правда

14 Червня 2022, 17:57

В Україні триває загальна мобілізація через вторгнення росії на нашу територію. У зв’язку з цим призовникам надають роз’яснення щодо найпоширеніших фейків.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Центр протидії дезінформації.

Зупинили на вулиці та вручили повістку. Законом таке не передбачено!

Насправді під час загальної мобілізації в Україні громадяни країни отримують повістки про призов на військову службу не лише за місцем проживання, роботи, а й на вулицях або ж на блокпостах. Такий формат не суперечить закону.

Тримай повістку. Збирайся на війну!

Насправді у повістці вказані дата і час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик до військкомату – для перевірки даних громадянина і з’ясування його придатності до служби.

Викинув повістку, сховався в селі – ніхто мене не знайде!

Насправді за неприбуття до військкомату без поважних причин передбачене адміністративне покарання – штраф від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує кримінальна відповідальність від 3 до 5 років.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, чоловікам з IT-індустрії можуть дозволити виїжджати за кордон під час воєнного стану. Рішення планують розглянути вже найближчими днями.