Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи дозволяє воєнний стан нічну працю жінок: роз’яснення

14 Червня 2022, 15:01

У зв’язку з початком воєнної агресії рф в Україні, колективи критично важливих для життєдіяльності країни підприємств вимушено працюють понаднормово, в нічні зміни. Враховуючи, що поряд з чоловіками трудяться і жінки, постає запитання, чи можна залучати до роботи у нічний час працівниць у період війни?

Пише РеІнформ з посиланням на сайт Державної служби України з питань праці.

Трудове законодавство чітко визначає поняття «робота в нічний час». Згідно з приписами ст. 54 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) нічним вважають час виконання службових обов’язків з 10 години вечора до 6-ої ранку.

У нічний час встановлену тривалість роботи (зміни) скорочено на одну годину. Це правило не поширено на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу.

Відповідно до ст. 55 КЗпП України заборонено залучати до роботи в нічний час:

  • вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП України);
  • осіб, молодших вісімнадцяти років (ст. 192 КЗпП України);
  • інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей економіки України, де це викликане особливою необхідністю і дозволено як тимчасовий захід. Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджує Кабінет Міністрів України (ст. 175 КЗпП України).

Через початок воєнної агресії рф, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136) визначив особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону №2136, під час дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», діють обмеження і особливості організації трудових відносин, встановлені Законом №2136.

Частиною третьою ст. 1 Закону №2136 передбачено, що у період дії воєнного стану не застосовують норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих цим Законом.

Отже, згідно з нормами ст. 8 і 9 Закону №2136, у період дії воєнного стану:

  • не залучають до роботи в нічний час без їх згоди, зокрема, вагітних і жінок, які мають дитину віком до 1 року;
  • дозволено застосування праці жінок (крім вагітних і жінок, які мають дитину віком до 1 року) за їхньою згодою на важких роботах, роботах зі шкідливими\небезпечними умовами праці й на підземних роботах;
  • працівників, які мають дітей (крім випадків, визначених ст. 8 цього Закону), у період дії воєнного стану можуть залучати за їхньою згодою до нічних і надурочних робіт, у вихідні, святкові й неробочі дні, та направляти їх у відрядження.

Раніше ми писали, що в Україні розширили підстави для звільнення з роботи під час війни.