Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Червоний Хрест закликав негайно надати доступ до Маріуполя для евакуації цивільних осіб та поранених

24 Квітня 2022, 11:36

Міжнародний комітет Червоного Хреста закликає до негайного надання безперешкодного доступу до Маріуполя для сприяння безпечному виходу з міста цивільних осіб і поранених.

Про це йдеться у заяві Червоного Хреста.

«Червоний Хрест глибоко занепокоєний ситуацією в Маріуполі, де населення вкрай потребує допомоги. Для добровільного безпечного виходу з міста, зокрема з території заводу «Азовсталь», тисяч цивільних осіб і сотень поранених потрібне негайне надання безперешкодного гуманітарного доступу», – наголошується в документі.

Так, з кінця лютого Червоний Хрест працює, аби допомогти цивільному населенню в Маріуполі та інших містах, звідки вони не можуть вибратися. Вони неодноразово закликали до надання можливостей безпечного виходу цивільного населення з цих районів, а також до надання дозволу на доставку туди гуманітарної допомоги, нагадуючи про необхідність дотримання принципів гуманності та міжнародного гуманітарного права.

«Кожен день, кожна година мають жахливу ціну для людей. Як нейтральний і неупереджений посередник, МКЧХ готовий допомагати сторонам конфлікту узгоджувати практичні та придатні для виконання домовленості для забезпечення добровільної евакуації тих, хто цього потребує», – наголошується в заяві.