Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук: Шукаємо та повертаємо українських дітей, яких примусово вивезли окупанти

14 Червня 2022, 11:09

Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук розповіла, що повернення додому дітей, незаконно вивезених росіянами, – одне з першочергових завдань української влади. Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

За даними Ірини Верещук, нині вже декілька десятків маленьких українців повернуто на Батьківщину. Але ще значна їх частина перебуває на території рф чи ТОТ.

Ці діти беззахисні, вони насильно відірвані від батьків та опікунів. Зараз росія використовує їх для антиукраїнської пропаганди. Згодом їх збираються всиновлювати, адже нещодавно в рф був ухвалений закон про спрощення процедури усиновлення неповнолітніх українців. І тоді їх повернення додому буде майже неможливим. Отже, не можна гаяти часу.

«Ми шукаємо сьогодні цих дітей, намагаємось скласти списки. Кожна репатріація з нашого боку – це справжня спецоперація. Тому я закликаю міжнародні інституції допомогти нам!», – зазначила Ірина Верещук в інтерв’ю французькому виданню Le Monde.

Фото: Мінреінтеграції