Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Яку медичну допомогу можуть отримати ВПО при інфаркті?

20 Листопада 2024, 14:41

Безкоштовну медичну допомогу при інфаркті міокарда можна отримати у 78 лікарнях України за договором із НСЗУ в межах пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Ця послуга доступна кожному українцю, незалежно від місця реєстрації чи статусу. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Львівську обласну військову адміністрацію.

Інфаркт міокарда – це небезпечний для життя патологічний стан, який розвивається через гостре порушення коронарного кровообігу. Його найпоширенішими симптомами є: різкий біль, печіння в грудях, нерівномірне серцебиття, відчуття здавлювання за грудиною тощо.

Людина з підозрою на інфаркт потребує термінової медичної допомоги.

«Якщо у людини є ознаки інфаркту, то першочергово необхідно зателефонувати 103, описавши оператору симптоми. У такому випадку бригада екстреної медичної допомоги одразу доставить постраждалого з підозрою на інфаркт у той найближчий медзаклад, що має договір з НСЗУ на лікування інфаркту. Наголошуємо, що під час надання екстреної медичної допомоги місце реєстрації та проживання значення не мають», – йдеться в повідомленні.

Якщо у людини спостерігаються ознаки інфаркту, то бригада екстреної медичної допомоги доставляє її донайближчого медзакладу, що має договір з НСЗУ на лікування інфаркту.

Пацієнту безкоштовно доступні такі послуги з лікування гострого інфаркту міокарда:

  • первинний огляд, оцінка загального стану;
  • екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень;
  • знеболення та анестезіологічне забезпечення;
  • проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей;
  • забезпечення необхідними лікарськими засобами;
  • надання послуг з реабілітації в гострому реабілітаційному періоді.

Зверніть увагу! Якщо внутрішньо переміщеній особі пропонували придбати ліки власним коштом, оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, здійснити благодійний внесок – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом.

У такому випадку пацієнту потрібно подати звернення щодо порушення. Це можна зробити:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;
  • оформивши через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ «Громадянам», далі – «Зворотній зв’язок. Тут ви можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги».

Нагадаємо, що у громадах Херсонщини працюватимуть консультанти з ментального здоров’я.