Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як зареєструвати договір оренди земельної ділянки в умовах воєнного стану? Пояснює Мін’юст

13 Червня 2022, 20:35

Згідно із нововведеннями в українському законодавстві, державна реєстрація договорів оренди земельних ділянок під час воєнного стану покладається на районні військові адміністрації (без потреби внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно). Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Урядовий портал.

Як зазначили у Міністерстві юстиції України, у нинішніх умовах відповідна військова адміністрація вносить відомості до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах).

Така Книга має бути передана до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру протягом 1 місяця з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Як зареєструвати договір оренди землі під час воєнного стану?
Для цього орендодавець повинен скласти заяву в електронній формі, до якої додати примірник договору, а також засвідчені орендодавцем копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заява з доданими документами надсилається до військової адміністрації електронною поштою.

Які строки державної реєстрації договору оренди?
Держреєстрація договору оренди або надання вмотивованої відмови у ній відбувається протягом 5 робочих днів з дня подання заяви. У Мін’юсті наголосили, що підставою для відмови у держреєстрації може бути лише невідповідність поданих документів закону.

Нагадаємо, Мін’юст роз’яснив нюанси права власності на майно, залишене на тимчасово окупованих територіях України.

Фото. Рixabay