Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Під час воєнного стану інвалідність дитини можна встановити дистанційно – МОЗ

13 Червня 2022, 17:00

На період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності як для дорослих, так і для дітей. Повідомляє РеІнформ із посиланням на МОЗ.

Відповідно до постанови КМУ № 225 дитині з інвалідністю, якій виповнилось 18 років і яка не може прибути на огляд, медико-соціальна експертна комісія може встановити інвалідність заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Крім того, на період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на цей період.

Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:

  • соціальні виплати;
  • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
  • засоби інконтиненції – памперси, катетери тощо;
  • освітні послуги;
  • відповідні пільги.

Діти з інвалідністю мають можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану. Це дає можливість забезпечити соціальний захист та реалізацію реабілітаційних заходів дітям з інвалідністю на період дії воєнного стану на території України.

Раніше ми писали, як продовжити інвалідність під час війни.

Фото.helsinki.org.ua