Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

5 можливостей для початку чи розвитку власної справи

6 Листопада 2024, 15:27

З 2022 року в Україні діє державна грантова програма «єРобота». Вона передбачає безповоротне надання коштів на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу тощо. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Юридичного порадника для ВПО.

Розповідаємо про топ-5 найцікавіших можливостей для початку чи розвитку власної справи.

1. Грант на власну справу

Грант на власну справу надається у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Якщо ваше місце провадження діяльності та місце реєстрації в Харкові або області, то розмір допомоги становитиме до 500 тисяч гривень. Пакет документів подається особисто або за допомогою фахівців АТ «Ощадбанк» через портал Дія.

Рішення про надання мікрогранту приймається Державним центром зайнятості протягом 15 робочих днів з останнього дня строку подання заяв.

2. Грант на власну справу ветеранам

Отримати грант на власну справу можуть учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або члени їхніх сімей (чоловік чи дружина). Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.

Максимальний розмір гранту – до 1 мільйона гривень. Заяву можна подати  особисто у відділенні АТ «Ощадбанк» або через портал Дія.

Її розгляд та прийняття рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості протягом 15 робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв.

3. Грант на садівництво

Він надається для висадки та облаштування нового саду, ягідника, виноградника, площею від 1 до 25 гектари за умови створення нових робочих місць залежно від обраного типу насаджень (згідно з переліком за посиланням).

Подати відповідну заявку можуть фізичні особи-підприємці або юридичні особи. Розмір гранту становить від 140 тисяч до 400 тисяч гривень за гектар, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень.

Подати документи на отримання відповідного фінансування можна у найближчому відділенні Ощадбанку або через портал Дія.

Рішення про надання або відмову в наданні мікрогранту має бути прийнято Мінагрополітики протягом 10 робочих днів після надходження від фінустанови поданих та перевірених заяв.

4. Грант на теплицю

Згідно із програмою, грант на теплицю можуть отримати ФОПи та юридичні особи, які мають землю або право користування нею на 7 років. Держава компенсує до 70% вартості побудови теплиці площею до 2,4 га. На будівництво відводиться рік.

Розмір гранту становить:

– для 0,4-0,6 гектара – 2 мільйони гривень;

– для 0,8-1,2 гектара – 3,5 мільйони гривень;

– для 1,6-2,4 гектара – 7 мільйони гривень.

Але не більше 70% вартості проєкту, вказаного в заяві.

Заява подається у відділенні Ощадбанку за допомогою порталу Дія.

Рішення про надання відповідного фінансування приймає Мінагрополітики протягом 10 робочих днів після надходження від банку поданих та перевірених заяв.

5. Грант на переробне підприємство

Надається для створення або розвиток виробництва переробного підприємства. Майбутні підприємці, діючі ФОПи або юридичні особи можуть отримати грант до 8 мільйонів гривень, за умови створення не менше 25 робочих місць.

Заяву на отримання фінансування можна подати через портал Дія за цим посиланням.

Рішення про фінансування приймається протягом 15-ти робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв.

Раніше ми розповідали про те, як не зациклюватися на відмові під час пошуку роботи та рухатися впевнено далі.