Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин – роз’яснення ПФУ

13 Червня 2022, 10:40

Пенсійний фонд України дав роз’яснення з приводу пенсії у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин. Про це повідомив Урядовий портал.

Згаданий вид пенсій призначають непрацездатним членам сім’ї, які перебували на утриманні годувальника.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  • діти, які не досягли 18 років (діти, які навчаються та діти-сироти – 23 років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18-ліття;
  • чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Пенсію призначають незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Звернення за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника здійснюється шляхом особистого подання заяви (після виникнення права на отримання такої пенсії) з необхідними документами в обраний територіальний орган ПФУ або через відповідний вебпортал е-послуг (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису\електронної системи BankID. У такому випадку до заяви додають сканкопії оригіналів документів.

До заяви також слід додати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника обчислюють на підставі наданих документів і не може бути нижче 100% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність на одного непрацездатного члена сім’ї, 120 % – на двох, 150 % – на трьох і більше.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає у непрацездатних членів сім’ї через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нагадуємо, що пенсії мобілізованим військовим, які знову служать в ЗСУ та інших силових органах, продовжать виплачувати, а після завершення служби її можна перерахувати з урахуванням більшої вислуги та інших чинників.