Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Закарпатті показують українські фільми та виставки у підвалі старовинного палацу

12 Червня 2022, 17:38

У Берегові на території волонтерського центру щодня влаштовують акції для дітей та дорослих, зокрема покази українських кінострічок та анімаційних фільмів.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням mukachevo.net.

Як зазначено у повідомленні, заходи проводять у 600-річному підвалі колишнього палацу угорського графа Габора Бетлена, де нині розташований «Музей Берегівщини».

Цей палац – одна з найдавніших споруд міста Берегове. Збудований у 1629 році, про що свідчить пам’ятний знак на фасаді.

Однак деякі історики вважають, що раніше на цьому місці стояв монастир францисканців, заснований королевою Єлизаветою у 1377 році на честь Пресвятої Діви Марії і зруйнований в період Реформації. Тобто підвалу вже 645 років.

Тривалий час він стояв пусткою. Але силами берегівських волонтерів та вимушених переселенців вдалося прибрати сміття і облаштувати приміщення, яке придатне не лише як бомбосховище, а й простір для різних цікавих заходів. Наприклад, для показу українських фільмів. Відвідувачі вже насолодилися стрічками «Наші котики», «Сторожева застава», мультфільмом «Клара та чарівний дракон» та іншими. Також тут відбулася виставка «Повітряні акробати ночі» – про рідкісних кажанів та птахів Берегівщини.

Нагадаємо, картини, що читають руками. У США презентували новий вид мистецтва, винайдений українцями.

Фото: mukachevo.net