На Харківщині планують відкрити 6 центрів життєстійкості
20 Жовтня 2024, 16:48
В області було розроблено комплексну регіональну Програму розвитку соціальних послуг та психосоціальної підтримки. У її межах розроблено низку заходів, направлених на поліпшення психічного здоров’я жителів області, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.
Також за співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та міжнародних партнерів на Харківщині створюються центри життєстійкості.
«Саме в Центрах життєстійкості діють дитячі простори. Відбуваються активності, заходи, семінари, групові та індивідувальні заняття з психологами. Нині в області працюють 5 таких установ. Їх послугами скористалися більш як 9 тисяч людей. Планується відкриття ще 6 Центрів життєстійкості в Харківській області», – йдеться у повідомленні.
Крім того, в регіоні розроблено інтерактивну мапу, яка містить інформацію про майже 600 об’єктів, серед яких є надавачі соціальних послуг, заклади охорони здоров’я, громадські організації, які надають психологічну допомогу та психосоціальну підтримку. На карті можна переглянути адреси, контактні дані та графік роботи цих закладів.
Водночас при Харківському обласному центрі соціальних служб функціонує регіональна психологічна служба.
«Регіональна психологічна служба працює за різними напрямками. Одні з них – це взаємодія та підтримка працівників задля профілактики вигорання як професійного, так і емоційного. В тому числі надається послуга першої психологічної допомоги. Триває навчання фахівців, аби кожна громада мала професіонала, аби охопити якомога більше населення зазначеними послугами. За підтримки Харківської ОВА відбувається низка заходів, щодо підвищення кваліфікації практикуючих психологів», – йдеться у повідомленні.
А ще в області за якісною безкоштовною психологічною допомогою можна звернутися на «гарячу лінію»: 1552.
Раніше ми розповідали про те, що в Балаклійській громаді запрацював Центр життєстійкості.