Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: Понад 70% українців із початку повномасштабної війни долучалися до волонтерської допомоги

15 Жовтня 2024, 14:45

Більшість українців (71%) з початку повномасштабного вторгнення долучалася до волонтерської допомоги армії, тимчасово переміщеним особам або людям, які постраждали від війни.

Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати загальнонаціонального опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, пише видання «ZMINA».

Зазначається, що 34% допомагали фінансово, 15% надавали посильну фізичну допомогу і ще 22% допомагали і фізично, і грошима. Водночас 17% людей не допомагали й не планують цього робити.

Фото: dif.org.ua

Більшість тих, хто після повномасштабного вторгнення надавав саме фінансову допомогу армії, ВПО чи постраждалим від війни, продовжують жертвувати кошти й далі.

Трохи менше половини (47%) тих, хто робить пожертви з 2022 року, робить це в тих самих обсягах, що й рік тому, тоді як 34% респондентів повідомили, що обсяги їхніх донатів стали меншими.

При цьому 9% із тих, хто надавав фінансову допомогу після початку вторгнення, наразі жертвують більше, ніж рік тому. І лише 7% тих, хто раніше робив пожертви, перестали це робити протягом останнього року.


Фото: dif.org.ua

Також найпоширенішою причиною зменшення обсягів пожертв більшість наших громадян називають зниження рівня їхніх доходів і заощаджень (61%).


Фото: dif.org.ua

Другою за поширеністю причиною (для 35%) стали корупційні скандали в органах влади, які знизили мотивацію респондентів жертвувати власні кошти, доки бюджетні кошти витрачаються неефективно. Для кожного четвертого (26%) з тих, хто став жертвувати менше, причиною були оприлюднені історії про шахрайство під виглядом збору коштів. 16% також зазначили, що стали менше довіряти тим людям/організаціям, яким раніше робили пожертви.

Крім того, варто зазначити, що відповідно до результатів опитування, абсолютна більшість українців (88%) пишаються своїм громадянством.


Фото: dif.org.ua

Уже третій рік поспіль гордість за своє громадянство перебуває на майже однаково високому рівні (у 2022 році — 90,5%, 2023-му — 88,5%, 2024-му — 88%), що є найвищими показниками за роки соціологічного моніторингу. Такий рівень гордості присутній серед представників усіх вікових груп.

Раніше ми розповідали про те, що понад 90% українців пишаються своїм громадянством.

МІТКИ