Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Презентовано план відновлення пошкоджених через війну ґрунтів

11 Червня 2022, 21:35

Розв’язана росією в Україні війна призвела до значного пошкодження ґрунтового покриву на великих площах сільгоспземель. Тим часом науковці Національної академії аграрних наук України розробили план відновлення ґрунтів, пошкоджених унаслідок бойових дій. Про це повідомляє пресслужба НААНУ.

Зокрема зазначено, що в місцях запеклих боїв одним із видів руйнації ґрунтів є їх пошкодження внаслідок вибухів від бомбардування, обстрілів ракетами, мінами й артилерійськими снарядами. Це спричиняє утворення урвищ, глибоких вирв з порушенням природної цілісності генетичних горизонтів на значних площах у північній, східній та південній частинах України.

Наразі триває доволі примітивна рекультивація таких земель після обстеження і розмінування шляхом механічного загортання бульдозерами та грейдерами без урахування внутрішньої будови ґрунту.

Натомість учені наголошують, що в такий спосіб відтворення первинної родючості ґрунту відбуватиметься десятиліттями, що заважає вирощуванню сталих і якісних врожаїв.

Тому в НААНУ розроблено методику фітомеліорації та ремедіації деградованих ґрунтів у спосіб вирощування такої енергетичної культури, як міскантус гігантський. Водночас ця культура здатна забезпечити відносно дешевою енергетичною сировиною певні громади вже на третій рік вирощування.

Нагадуємо, що вже працює платформа з документування збитків від війни в агросекторі.

Фото: superagronom.com