Добірка книг про окупацію Криму та її вплив на півострів
7 Жовтня 2024, 9:16Видання висвітлюють події лютого-березня 2014 року, передумови російського вторгнення в Україну та життя півострова в умовах російської окупації. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
Книга розповідає про тих, хто виступив проти армії рф. Понад 50 свідчень спростовують міфи про «мирну» окупацію та добровільний вибір Криму на користь рф, розкриваючи реальні наслідки для місцевих мешканців і методи тиску з боку російських спецслужб.
Видання розповідає про злет політичної міфології, пов’язаний з окупацією півострову. Зокрема, що в 2014 році виник так званий міф про «КримНаш», створений для виправдання агресивної політики рф та легітимізації окупації. Автори також спростовують поширені російські міфи, такі як «Крим – споконвічно російська земля», «кримські татари – зрадники» чи «півострів став частиною України незаконно».
У ній ідеться про перебіг російського вторгнення у Крим та його окупацію навесні 2014 року, зміни в житті місцевих жителів, а також правозахисну діяльність проукраїнських активістів, які залишилися попри репресії.
Наукове видання для тих, хто цікавиться міжнародним правом. Її автор зазначає, що Україна має всі юридичні підстави для повернення Криму. До цього слід готуватися, монографія допоможе з цією підготовкою.
Це збірка репортажів з окупованого півострову, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила протягом 2014-2019 років. У книзі зібрані історії людей, чиє життя кардинально змінилося після 2014 року: підприємців, пенсіонерів, кримських татар, студентів, активістів та військових.
Книга висвітлює ситуацію в Криму до і після його окупації рф, надаючи «ексклюзивні факти про окупацію і мілітаризацію». У виданні описані події окупації Криму в лютому-березні 2014 року та основні проблеми сучасного становища півострова.
Нагадаємо, що нещодавно в Софії Київській відкрилася виставка «Українське сонце Криму не погасне, ні…».